LOV lukom a kušou (BOWHUNTING, Crossbow HUNTING) - LUK.sk

Kategórie


Na stiahnutieKontakt


HAVE FUN s.r.o
e-mail : luk@luk.sk
mobil : 0911 454 552


www.strelba.sk

www.strelba.sk

www.bojslukom.sk

www.strelba.sk

http://slovakbowhunting.sk

www.havefun.sk
FIREMNÉ AKCIE & TEAMBUILDING
www.havefun.sk
Sun

<<<1>>>
 
&nbnsp;
&nbnsp;


Kniha Poľovačka s lukom - prvá svojho druhu na Slovensku (8920)

Lovci, lukostrelci,

Svetlo sveta uzrela prvá ucelená publikácia o love s lukom, ktorú Vám prinášame ako spomedzi prvých. Vznikla z loveckých praktických skúseností skutočných lovcov z luku, ktorí pôsobia doma i v zahraničí, dlhoročných lukostrelcov, ktorí majú veľa praktických skúseností nielen ako športoví lukostrelci z kladkových lukov, ale najmä poľovné skúsenosti a je určená pre bowhunterov, ktorých na Slovensku z roka na rok pribúda a lukostrelecký obchod LUK.sk napomohol jej autorom s niektorými loveckými potrebami, ktoré boli potrebné na napísanie tejto prvej poľovníckej lastovičky na Slovensku plnej obrázkov a vlastných fotografií autorov. Kniha výstižne popisuje vývoj lovu s lukom od praveku až po súčasnú formu a možnosti, venuje sa najmä praktickým činnostiam lovca-lukostrelca a príprave pred samotným výstrelom na zver ako je príprava luku a výbavy, výber a maskovania miesta lovu, príprava loveckého posedu/štandu, spôsob lovu s ohľadom na krátku vzdialenosť a charakter kladkového luku, výber správnych hrotov na šípy, samotná streľba na lovenú zver, jej dohľadávanie a bezpečnosť pri love a množstvo ďalších zaujímavých postrehov k tejto poľovnej tematike. Kniha "Poľovačka s lukom by nemala chýbať v knižnici každého poľovníka, ktorý je zároveň lukostrelcov, pretože táto forma lovu je čoraz populárnejšia a prináša nové zážitky a pocity, ktoré sú neopakovateľné pri love s lukom. Kniha určite nájde priaznivcov aj medzi poľovníkmi, ktorí túro formu lovu ešte "neochutnali".

Lovu zdar

(Objednať si ju môžete, keď vojdete do sekcie: http://www.luk.sk/lov_s_lukom_a_kusou_outdoor_bow_and_crossbow_hunting.htm)

PRedtým cena: 17,90 Eur

Kniha Poľovačka s lukom - prvá svojho druhu na Slovensku (8920)
 
15,90 EUR 
na sklade - akcia
Zobraziť celý popis

Lov s lukom a kušou na Slovensku

Lov s lukom a kušou je vo svete veľmi rozšírený a obľubený spôsob lovu, jedná sa o podstatne tichšie zbrane ako palné zbrane a pritom kinetická energia pri rozeušovaní cieľa mnohokrát predčí aj výkonné palné zbrane. Na Slovensku bol umožnený až od roku 2010 a to len pre luky, kuše zatiaľ nie.

S lukom (mechanická zbraň kategórie D) je možné loviť ak sú splnené tieto podmienky:

1/  Jedná sa výlučne o ohradený poľovný revír typu obora/zvernica

2/ Ste držiteľom poľovného lístka na odstrel zvieraťa (teda ste poľovník a na lov zveri máte oprávnenie)

3/ Váš luk alebo kladkový luk majú napínaciu silu aspoň 50 libier a použijete pri love lovecké hroty (minimálna sila na rýchle usmrtenie zvieraťa)

4/ Máte aspoň základné zručnosti s narábaním s takýmito zbraňami, aby to bol zodpovedný lov. (vyžaduje sa v zahraničí mať licenciu bowhuntera, uvažuje sa o tom aj na Slovensku)

 

Lov kušou na Slovensku nie je povolený !!!

 

Je možné loviť v niektorých krajinách aj kušou (najjednoduchší spôsob lovu s mechanickou zbraňou podobný palnej zbrani, je treba poznať vzdialenosť a mať aspoň minimálne kušu zastrieľanú, loví sa cca do 45 metrov), kladkovým lukom (treba získať základnú zručnosť streľby z kladkového luku a loví sa do 45m) alebo loveckým lukom (absolútne najťažšia forma lovu zo vzdialeností do 25 metrov, klasickým typom luku, na ktorý treba niekoľkoročné skúsenosti s intuitívnou lukostreľbou pred tým, než sa rozhodnete s takýmto lukom loviť (v opačnom prípade je to len šarlatánstvo a nie poľovníctvo)

 

Simulácia lovu s lukom - 3D lukostreľba (pozri http://www.strelba.sk/3d-lukostrelba )

 

Bližšie tento na Slovensku ešte stále nie veľmi rozšírený spôsob lovu upravuje zákon o poľovníctve č 274/2009, ktorý umožňuje loviť mechanickými zbraňami, ďalej však bohužiaľ neupravuje podmienky manipulácie s týmito zbraňami ani získavanie zručností či osvedčení o dostatočnej spôsobilosti pri streľbe lukom alebo kušou...

Ak máte záujem o tento typ lovu s kladkovým lukom, môžete kontaktovať našich partnerov, lovcov z lukov a skúsenosťami doma i v zahraničí , poradia Vám k podmienkam, možnostiam a všetko čo potrebujete vedieť k lovu s kladkovým lukom. Zavolajte nám a dáme Vám kontakt na nich.

Lov s lukom a kušou na Slovensku
 
Zobraziť celý popis
 
<<<1>>>
&nbnsp;
&nbnsp;