O lukostreľbe a kúpe luku v 1.lukostreleckom obchode LUK.sk - LUK.sk

Kategórie


Na stiahnutieKontakt


HAVE FUN s.r.o
e-mail : luk@luk.sk
mobil : 0911 454 552

www.havefun.sk
FIREMNÉ AKCIE & TEAMBUILDING
www.havefun.sk


www.strelba.sk

www.strelba.sk

www.strelba.sk

www.bojslukom.sk

http://slovakbowhunting.skSun

<<<1>>>
 

Pomôžeme Vám začať s lukostreľbou a tiež sa ďalej v nej rozvíjať

Volám sa Michal Velčík a 1.lukostrelecký kamenný obchod ako aj internetový obchod s lukostreleckými potrebami vediem zároveň ako tréner Lukostreleckého klubu ELÁN, ktorý pôsobí vo Viničnom i  Bernolákove a tiež prevádzkujem prvú oficiálnu strelnicu na luky a kuše na Slovensku, tiež v Bernolákove (www.strelba.sk) aj vnútornú strelnicu na luky a kuše vo Viničnom. Napísal som pre Vás aj prvú ucelenú knižku k technikám lukostreľby s názvom Športová lukostreľba, nájdete link na tejto hlavnej stránke www.luk.sk pod hlavným menu. V roku 2017 sa spustila denná prevádzka lukostreleckej haly v obci Viničné, hneď vedľa lukostreleckého obchodu LUK.sk, kde realizuje tréningy niekoľkokrát do týždňa lukostrelecký klub a kde robíme kurzy pre jednotlivcov i skupiny a tiež akčnú hru Boj s lukom (www.bojslukom.sk).

Lukostreľbe sa venujem už viac ako 23 rokov súťažne, už 10 rokov vediem tréningy v lukostreleckom klube ELÁN. Sám som nastavoval, predával a pripravoval osobne už tisíce lukov pre svojich zákazníkov, mnohí  nich sú dnes aktívni súťažní strelci. Naučil som svojich predajcov, aby plne dokázali vyhovieť Vašim potrebám, preto sa môžete na nás s dôverou obrátiť pri Vašich začiatkoch s týmto kráľovským športom, prípadne aj pri Vašom ďalšom rozvoji v lukostreľbe.

Kúpa Vášho luku alebo kuše je pre nás i Vás osobná záležitosť, preto k tomu pristupujeme vždy individuálne a snažíme sa vybavovať každého zákazníka plne profesionálne. Preto kúpa luku pre dospelého trvá približne 1 hod (niekedy aj 2-3 hodiny pri kladkových lukoch). Nie sme internetový obchod, ktorý Vám tovar len prebalí z krabice do krabice, ale snažíme sa riešiť Vaše lukostrelecké potreby, pretože my sami sme lukostrelci a je to pre nás nielen vec cti, ale aj osobnej či obchodnej prestíže. Aj preto sme najväčší a najlepší lukostrelecký obchod v SR a je našou ambíciou ostať najlepším lukostreleckým obchodom na Slovensku aj do budúcnosti.

 

Ako Vám môžeme pomôcť pri výbere a nastavení správneho luku ?

 

Odporúčame Vám, aby ste sa poradili s odborníkom-lukostrelcom predtým než si kúpite svoj prvý luk, najmä pri lákavých ponukách cez internet. Výber správneho luku a jeho nastavenie, výber komponentov a príprava luku na streľbu nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Môžete sa vyhnúť tomu, že luk nebude pre Vás vhodný, alebo príslušenstvo nebude vhodné, či dokonca úplne s nesprávnym príslušenstvom, čo môže odradiť od tohto krásneho športu, prípadne poškodiť luk alebo dokonca až zraniť samotného strelca. Šarlatánov a laikov, ktorí predávajú luky je na Slovensku už naozaj dosť, sami sa často stretávame s následkami ich predajov ľuďom, ktorí o tom veľa nevedia a doslova naleteli "obchodníkovi". Luky, šípy, kuše a príslušenstvo v našej ponuke Vám pomôžeme vybrať podľa Vašich požiadaviek a fyzických parametrov a pripraviť ich na okamžitú streľbu, naučiť Vás luk používať aby Vám roky slúžil k Vašej spokojnosti a mali ste ho čo najlepšie zladený s Vami, teda strelcom. Len ak máte aj správnu výbavu a dobre zladenú, tak môžete naozaj tento šport "vychutnať".

 

Luky, kuše  a príslušenstvo v našej ponuke sú starostlivo vyberané,  v ponuke máme len praxou overený, kvalitný tovar. Niekedy nízka cena a zdanlivo "skvelá" ponuka z internetu zvedie zákazníka kúpiť aj lacný luk, avšak je to len krátkodobé riešenie potreby. Podozrivo lacné luky sú vo väčšine prípadov predzvesťou problému, čo sa týka kvality výrobku, najmä použitého materiálu (životnosť) alebo jeho funkčných vlastností (presnosť, rýchlosť, pružnosť, efektívnosť záťaže pre strelca). My budujeme s Vami dlhodobý vzťah, čomu odpovedá aj náš venovaný čas a energia už pri prvom Vašom nákupe.

 

Dávame Vám do pozornosti možnosť prísť si luky k nám do kamenného obchodu do Viničného prezrieť, vyskúšať a zastrieľať si z nich pri samotnej kúpe v našej novej lukostreleckej hale (alebo pred ňou využiť kurz a zistiť ,ktorý luk Vám pasuje najviac) a následne si tak lepšie vybrať, ktorý je pre Vás ten najvhodnejší spolu s naším odporúčaním. Ak máte záujem prísť osobne do skladu do Viničného, zavolajte nám prosím VOPRED na 0911 454552 a dohodneme si s Vami konkrétny termín a naplno sa Vám povenujeme.

Odporúčame Vám, aby ste si Vašu návštevu dohodli s nami vopred, vyhnete sa tak čakaniu, ak sa budeme venovať práve iným zákazníkom.


 

Pár slov k lukostreľbe

 

Čoraz viac ľudí si nachádza cestu k tomuto kráľovskému športu, s ktorým je možné začať prakticky v každom veku. Ľudia v ňom nachádzajú predovšetkým možnosť relaxu v prírode a zároveň rozvíjajú svoje telesné a duševné schopnosti, ako je to napríklad pri joge.

Áno, lukostreľba je životný štýl, skvelý šport a v každom prípade dobrý koníček a spôsob ako príjemne tráviť voľný čas. Umožňuje zlepšovať sebakontrolu a sebadisciplínu a zároveň prináša uspokojenie, keď zlepšovanie techniky prináša aj zlepšovanie výsledkov.

Každý má inú predstavu, ako tento šport chce praktizovať, jednému stačí si pár krát za mesiac vystreliť, iní to považujú za relax po namáhavej práci a sú aj takí, ktorí v sebe zistia potrebu súťažiť a neustále sa zlepšovať. Existuje viacero podôb lukostreľby, ktoré vychádzajú predovšetkým z toho, z akého luku chcú ľudia strieľať. Pre jednu skupinu je ich túžbou strieľať z klasického, resp. tradičného luku, aký mal napr. Robin Hood, alebo používať indiánske luky, pre iných je zasa snom naučiť sa strieľať presne aj na dlhšie vzdialenosti, čo umožňujú športové, nazývané aj olympijské luky a pre technicky orientovaných strelcov sú tu kladkové luky, ktoré sú konštrukciou niekde na polceste medzi športovým lukom a kušou. Viac informácií o lukostreľbe, našom klube a súťažiach nájdete na www.strelba.sk.

 

Predtým, ako si začnete zaobstarávať lukostreleckú výbavu, odpovedzte si na tieto otázky:

- Chcem strieľať len občas alebo chcem trénovať pravidelne ?
- Chcem strieľať len pre zábavu a relax alebo časom možno aj v nejakom klube resp. súťažne ?
- Luk má byť len pre mňa alebo pre viacerých, napr. niečo ako rodinný luk, spoločná zábava ?
- Chcem strieľať čo najpresnejšie na terč alebo ma skôr lukostreľba zaujíma ako tradičná historická či lovecká aktivita, ktorú chcem do istej úrovne zvládnuť ?
- Ak chcem strieľať pravidelne, mám na tento šport dostatok času ? (absolútne minimum perspektívnej streľby je 2 x 2 hodiny za týždeň)
- Som dostatočne trpezlivý a nenechám sa odradiť počiatočnými neúspechmi ? ( oplatí sa mi vôbec investovať do drahej výbavy, alebo stačí základný luk ?)
- Aký mám približne rozpočet na začatie s týmto športom, to je dôležitá otázka, pretože od nej sa odvíja kvalita a úroveň lukostreleckej výbavy


A hlavne odporúčame nekupovať luky od pokútnych a neodborných, často až šarlatánskych predajcov, ktorí väčšinou ani nevedia, aký luk majú skladom, už vôbec Vám ho nevedia nastaviť a pripraviť či zaučiť Vás k používaniu, nevedia Vám poradiť ohľadne vhodných šípov a príslušenstva a vždy Vám ponúkajú len to, čo majú skladom, aby niečo predali, nezaujímate ich Vy ako potenciálny lukostrelec, zaujímajú ich len Vaše peniaze... Pre nás je dôležité, aby ste mali luk, ktorý skutočne potrebujete a využijete, nie je to pre nás krátkodobý vzťah, ale myslíme perspektívne a budeme radi, ak sa budeme stretávať častejšie a lukostreľbe sa budete venovať dlhodobo, to predpokladá aj vhodný prístup predajcu hneď na začiatku. Máme už v referencii stovky strelcov, ktorí si kúpili od nás prvý luk a dnes už pravidelne strieľajú na súťažiach.

 

Ak ešte nie ste rozhodnutí, či sa chcete venovať lukostreľbe dlhodobo a chcete si zastrieľať bez toho, aby ste investovali do lukostreleckej výstroje, zavolajte nám a dohodnite si lekciu lukostreľby s trénerom (www.strelba.sk). Ak sa rozhodnete aktívne strieľať a chcete sa zlepšovať a ste z okolia, môžete sa stať prípadne aj členom nášho lukostreleckého klubu ELÁN. (www.strelba.sk)

 

S priateľským pozdravom

 

Ing. Michal Velčík

majiteľ HAVE FUN s.r.o. a tréner Lukostreleckého Klubu ELÁN

& Predajcovia: Richard Garaj Mgr., Ing. Ján Vrtieľka, PhD.

 


Kontaktné údaje spoločnosti:

Názov spoločnosti: HAVE FUN s.r.o.
Sídlo: Družstevná 1/806, Viničné 900 23
IČO: 44372159 DIČ: 2022683047 IČ DPH: SK2022683047
email: luk@luk.sk
mobil: 0911 45 45 52

www.luk.sk (venovaná predovšetkým  lukostreľbe)
www.kusa.sk (venovaná len kušiam)
www.strelba.sk (stránka klubu a lukostreleckého areálu v Bernolákove, naše súťaže ktoré organizujeme)
www.havefun.sk a www.TOPteambuilding.sk ( firemné zážitkové akcie, eventy a teambuilding)
www.bojslukom.sk (tímové adrenalínové strieľanie po sebe lukmi a bezpečnými loptovými šípami)
www.TOPpaintball.sk (pre milovníkov adrenalínového military paintballu)

 

Tovar Vám zašleme na dobierku alebo ideálne si ho môžete vyzdvihnúť osobne zo skladu a máte tak možnosť lepšie si vybrať to čo potrebujete. 0bjednať si môžete prostredníctvom objednávkového formuláru na www.luk.sk alebo emailu luk@luk alebo telefonicky.

Lukostreľba je celoročný šport, môžete si zastrieľať aj v našej novej lukostreleckej hale vedľa obchodu.